Založ si blog

Skutočné čerešničky pre ľud pospolitý. .. ..

Mám vo zvyku hneď ráno si pozrieť tzv. naše denníky aby som bol informovaný čo sa vo svete udialo. Namiesto informácii dávajúcich aký taký prehľad nachádzam smiešne taľafatky.

Pozastavím sa pri niektorých článočekoch pre akú takú ilustráciu.

„ Čerešne obral mráz….. „ , „ Lacný cukor…. „ – kde pisatelia nabrali to čo v článočekoch tvrdia ?

Sú to iba ich dohady a fantázie ktoré nasilu splodili dva nezmyselné články a to len preto že niečo napísať predsa musia aby boli peniažky. Kde berú odvahu keď si myslia že mi ľud pospolitý sme tak obmedzení, slepí, nevšímaví a nič nechápajúci až dovtedy kým nám to oni polopatisticky nevysvetlia. Nebol som v Bratislave v tej predajni kde ľudia vraj húfne vykupujú cukor zlacnený o 20 centíkov. Silno pochybujem že každý tretí nakupujúci kupuje obmedzené množstvo cukru / 10 kg/ a že to robí tri krát denne. Podstatou článku je snaha o senzáciu ktorá vlastne ani nie je, je to iba autorova skreslená predstava alebo informácia od jednej tetky ktorá povedala… že piata tetka videla… . Čerešničky nám nepooberal mráz, ale sucho ktoré bolo. Na čerešni mám tohto ruku také čerešne ako po iné roky bývajú kôstky, myslím veľkosťou. To že sú drahé tiež nie je senzáciou. Čerešne na trhu vždy málokto kupoval a to preto že sú všeobecne považované za červivé ovocie, hlavne keď sú už pár hodín obraté zo stromu ( to že tomu je tak viem z vlastnej skúsenosti)

Ďalším fenoménom sú titulky so slovom „ vraj“. V takom prípade pisateľ článku môže napísať čokoľvek ( čo sa mu zachce alebo sa mu v noci snívalo) iba k nezmyslu priradí čarovné „ vraj „ a už má zarobené. Zaujímavým je i slovo „ pravdepodobne“, ktoré s obľubou používajú v správach typu „ odvtedy a odvtedy zdražie to a to pretože ujo veľký povedal to čo si len myslí“. Tak vznikajú fámy a dohady, panické nákupy a tetky pri klebetách majú zas čo hovoriť a majú prečo nadávať na vládu a i chlapi pri pive nemlčia. Pri takomto článku je pre pisateľa cieľ tiež splnený – článoček je a peniažky zaň budú. Nedá mi nepozastaviť sa pri článkoch typu „ Dara o …..“ (bodky treba nahradiť písmenami a bude tam správne slovo ktoré žiaľ nemôžem napísať). Pri takých článkoch sa mi natíska myšlienka čo za tým je. Zaplatila si Dara za tento nezmysel ? Pisateľ článku je až tak naivný ? Dara už zas nemá čo jesť keď tu zverejňuje svoju nadprirodzenosť ? Totálny úpadok Kultúry ? Totálny úpadok novinárskej cti ? Neviem, budem ešte rozmýšľať.

To hlavné prečo vlastne tie denníky každé ráno čítam tak nenachádzam a keď tak poriadne spozdene a autorovou fantáziou skreslené „ zaručené informácie z prvej ruky“.

Kde sa podela nestrannosť a slovo faktu ? Sú to iba klebety. Často s niekoľkodňovým odstupom opakujúce sa zaručené informácie, len preto aby tam nebolo prázdne biele miesto a preto že niekto zarába peniaze ktoré sú kryté prácou. „ Kryté prácou“ nebudem dnes rozoberať, každý vie akou prácou sa dajú získať a hlavne čo najviac vynáša ( napr. že sa prácu sa dnes považuje i fotenie nahotiniek), nie som puritán, ale má to každá a každý tak prečo za to platiť tak nehorázne premrštené peniaze. Správny chlap za to neplatí.

 

Výsmech, alebo nepochopenie reality. . . . .

03.02.2013

Ľudia – nezúfajte... Naozaj nezúfajte nikto ani tí hromadne prepustený. V nemenovanom našom časopise pre ženy som si prečítal univerzálny návod ako na to. Autorka článku tvrdí že ľudia viac »

Ilúzia alebo skutočnosť. .. .

11.11.2012

Píšeme blogy, hunreme, šomreme, sme nespokojný a všetci máme to svoje správne riešenie, ktoré by z nášho štátika má urobiť super štátisko. Nemám vo zvyku sledovať všelijaké reality viac »

Miera hodnoty práce

06.10.2012

Miera hodnoty práce Terajšia doba je charakteristická pre mňa nepochopiteľnými paradoxamy. To čo je biele niekto označí za zelené a všetci tomu okamžite uveria a svorne to nazývajú zeleným, viac »

Boris Johnson

Arménsky komik sa vydával za premiéra a volal so šéfom britskej diplomacie

24.05.2018 16:59

Britský minister zahraničných vecí Boris Johnson telefonoval 18 minút s mužom, ktorý sa vydával za arménskeho premiéra Nikola Pašinjana.

ZMOS, 29. snem, Bratislava

ZMOS: Miestnu územnú samosprávu aj verejnú správu je potrebné zreformovať

24.05.2018 16:58

Ide o jeden zo záverov 29. snemu Združenia miest a obcí Slovenska v Bratislave.

blesk, búrka

Blesk zabil muža, s dáždnikom v ruke sa skryl pod stromom

24.05.2018 16:27

Dve tragické chyby spravil v stredu večer František (36) z Nitry. V čase búrky sa ukryl pod strom a držal v ruke dáždnik. Blesk, ktorý ho zasiahol, ho na mieste zabil.

zdravotné sestry, sestričky, asistenti

Krajčí: V petržalskej nemocnici je pre chýbajúce sestry veľmi vážna situácia

24.05.2018 16:27

Situácia v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda v bratislavskej Petržalke je veľmi vážna až kritická, keďže v zariadení je nedostatok sestier.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 13369x
Priemerná čítanosť článkov: 1337x

Autor blogu

Kategórie